Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Centralny zamek - zablokowane drzwi

komornik0000 Guest

Domyślnie Centralny zamek - zablokowane drzwi

Mam mały problemik z centralnym. Mianowicie ostatnio zauważyłem że jedne tylne drzwi nie otwieraja się. Wszystkie 3 pozostałe nie sprawiają żadnych problemów. Zablokowane drzwi nie otworzą się ani od zewnątrz ani od wewnątrz, dopiero jak zacznę bardzo mocno podciągać do góry ten bolec który jest w pozycji zamknięcia i naciskac klmką wówczas udaje się jakoś otworzyć drzwi, ale cały czas są w trybie zamknięcia, jak przymknę w ten sposób otwarte drzwi, nie można ich otworzyć. Zdjąłem tapicerkę (nie bez problemów) no i kable niby całe. Napięcie jakie dochodzi do silniczka podczas jak na pilocie naciskam zamykanie/otwieranie to jakies 8~9V, a silniczek ani nie drgnie. Teraz nie wiem czy można taki silniczek gdzieś dokupić i go wymienić (próbowałem go wyciągnąc z tego plastiku ale mi sie nie udało a na siłę nie chciałem ciągnąć) czy to wina jakiegoś zacięcia itp. ? Macie może pomysł jak sprawdzić czego to jest wina?
    aha centralny chyba oryginalny, montowany seryjnie w samochodzie jeśli to w czymś pomoże. Wygląda to tak jak na tym zdjęciu:
    Power Door Locks: Passenger's Door Actuator Test

Dziękuję
    3
    Dziękowano 19 razy w 15 postach

Domyślnie

Może sterownik (znajduje sie w dzwiach kierowcy0 wysiadł....

W miom białasie nie otwierąły sie drzwi z prawej srt... zmieniłem sterownik i działają jak nówki...

PS. jakiś poprzednik próbował sam to naprawiać i ciągnął dodatkowe kable....
    Ubrania z motoryzacyjną pasją:

komornik0000 Guest

Domyślnie

hmmm o sterowniku nie pomyslalem, ale dla kazdych drzwi jest osobny czy jak?? bo tylko te 1 nie dzialaja

Dziękuję
    2
    Dziękowano 1 raz w 1 poście

Domyślnie

Jest jeden sterownik na wszystkie drzwi

komornik0000 Guest

Domyślnie

No wiec w moim przypadku bylo to tak ze sterownik ok - skoro napiecie bylo podawane na silniczek. Rozebralem całą centralke w drzwiach, wydarłem silniczek i okazało się że coś musiało go zablokować w środku bo ani drgnął. Przedmuchałem go, wyczyściłem, zapuściłem do środka WD40 i odziwo silniczek zaczął kręcić (sprawdzałem go podając 12V na jeden przewód a masę na drugi i odwrotnie - silniczek powinien się kręcić w dwie strony). Poskładałem wszystko do kupy i jak narazie jest OK.
    piszę bo może się komuś to przyda ;] oby nie

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów