Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Jaka farba do malowania zderzaków plastikowych

Dziękuję
    13
    Dziękowano 9 razy w 8 postach

Smile Jaka farba do malowania zderzaków plastikowych

Małe pytanie mam do was:
    Czy zderzaki plastikowe można malować farba do lakieru czy jednak farba do plastiku?
    Już mówię o co chodzi: otóż chce ponaprawiać moje zderzaki, ponieważ zarówno poprzedni właściciel jak i moja zona nie patrzyli jak jeżdżą i teraz zderzaki są oba porysowane i lekko w jednym miejscu ma wybrzyszenie.
    Chce te zarysowania zaszpachlować - i tu moje pierwsze pytanie - Jaką szpachlówkę mam użyć do pokrycia zarysowań zderzaka? I na to jaką farbe użyć? Bo została mi farba do malowania karoserii robiona pod kolor mojego auta, ale nie wiem na jaką szpachlę można lakier ten stosować i czy tylko mozna na metal?
    Szukałem wczoraj na allegro koloru do mojej, ale nie znalazłem. Proszę o pomoc i info.

Dziękuję
    33
    Dziękowano 216 razy w 159 postach

Domyślnie

Z tego co wiem to masz już pomalowany zderzak w kolorze. Jak chcesz usunąć zarysowania to możesz użyć masy szpachlowej. Na to farba, którą masz. Później na to lakier bezbarwny.

Dziękuję
    13

Domyślnie

Czyli mówisz Przemo ze spokojnie mozna urzyc szpachli do lakieru na plastikowe zderzaki a potem tez takowej farby?
    Tak mam pomalowane zderzaki ale sa brzydkie bo maja duze i glebokie rysy, gdzie w niektórych widac czsarny plasitk.
    Ty lko czy tym samym lakierem moge pomalowac cale zderzaki tak, aby nie było widac roznicy w kolorze w miejscach dzgie byla malowana cala szpachla?

Dziękuję
    33
    Dziękowano 216 razy w 159 postach

Domyślnie

Możesz. Gdybyś miał zderzak niemalowany to musiałbyś najpierw pomalować podkładem do plastiku, a że masz malowany zderzak to możesz go malować tą farbą co masz. Tylko na koniec daj warstwę bezbarwnego.

5. Użytkownik który podziękował przemo_wb za ten post:

silver30 (27-10-2009)

Dziękuję
    13

Domyślnie

Dzięki przemo za pomoc i wyjasnienia, przynajmniej teraz będe wiedzial, że zderzaki mozna pomalowac lakierem do takim jak do karoserii.
    A szpachla jaka najlepiej do zderzaków?

Dziękuję
    4
    Dziękowano 237 razy w 228 postach

Domyślnie

Podstawowa rzecz - na plastik natryskuje się podkład pod lakier ale podkład powinien być do tworzyw sztucznych (różni się od tego który kładzie się na metal), na ten podkład śmiało już można lakierować.

Dziękuję
    13

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomo1 Zobacz posta
    Podstawowa rzecz - na plastik natryskuje się podkład pod lakier ale podkład powinien być do tworzyw sztucznych (różni się od tego który kładzie się na metal), na ten podkład śmiało już można lakierować.
    Ale lakierować już lakierem, który kładzie się na karoserie?
    A co jeżeli ja już mam polakierowany zderzak cały bo tak mam własnie zrobione od nowości tylko chcę zaszpachlować rysy i potem to pomalować.

Dziękuję
    4
    Dziękowano 237 razy w 228 postach

Domyślnie

Jak zaszpachlujesz i oszlifujesz to na szpachlę podkład i potem lakier ( ten sam co na całym aucie ).

10. Użytkownik który podziękował Tomo1 za ten post:

silver30 (28-10-2009)

Dziękuję
    18
    Dziękowano 20 razy w 14 postach

Domyślnie

a nie lepiej usunąć cały lakier , jeśli stary Ci pękał to istnieje możliwość pękania nadal i nowy na nim też pusci . u nas w zakłądzie usuwało sie na plastiku pomękany lakier aż do plastiku potem podkład tak jak chłopaki pisali .....sa preparaty do usuwania lakieru naprawdę rewelacja ..
    VGEN NAJWAŻNIEJSZY GEN W MOIM DNA

"...Mnóstwo ludzi marzy o sukcesie. Według mnie, sukces można osiągnąć tylko dzięki
    powtarzającym się porażkom, które ciągle należy analizować.
    Tak naprawdę sukces to 1% pracy wykonanej w 99% dzięki niepowodzeniom..."

Soichiro Honda - Honda Corporation

Dziękuję
    13

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hayboss Zobacz posta
    a nie lepiej usunąć cały lakier , jeśli stary Ci pękał to istnieje możliwość pękania nadal i nowy na nim też pusci . u nas w zakłądzie usuwało sie na plastiku pomękany lakier aż do plastiku potem podkład tak jak chłopaki pisali .....sa preparaty do usuwania lakieru naprawdę rewelacja ..
    Tylko ze lakier u mnie nie pęka. Zalezy mi jedynie na zaszpachlowaniu zarysowań na zderzaku i pomalowanie calego zderzaka pod kolor nadwozia ( farbe mam z malowania karoserii) aby to wszystko ladnie wygladalo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów