Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: szyba uszkodzona kamieniem (jeszcze nie ma rysy)

style Guest

Domyślnie szyba uszkodzona kamieniem (jeszcze nie ma rysy)

witam, w mojej Hondzie jest slad po uderzeniu kamieniem na przedniej szybie, najprawdopodobniej z pod koła innego pojazdu. Rozmawiajac z wujkiem dowiedziałem sie ze da sie to wszystko naprawic bez wymiany całej przedniej szyby, tylko oddac do speca od szyb samochodowych aby to zrobił.

czy to prawda ? da sie to naprawic bez wymiany całej przedniej szyby ? dodam ze jeszcze praktycznie niema rysy, tzn zaczyna powli isc alej est naprawde malutka i krotka moze 1 mm.

Jak sie da to naprawic to napiszcie w jaki sposob i ile taki zabieg kosztuje.

Dziękuję
    9
    Dziękowano 131 razy w 92 postach

Domyślnie

Jeśli jest to pęknięcie w postaci takiego jakby lejka w szybie, to idziesz do speca

Oni nawiercają szybę, zalewają żywicą czy czymś takim, jak stwardnieje nie zobaczysz nawet śladu po zabiegu (o ile spec był dobry :P). U ojca w fordzie była taka dziura, a że zaraz przy słupku to ciężko było to zrobić (z lusterkiem spec manipulował). Chociaż jak ktoś nie wie to nawet nie zauważy.

Koszt 200zł.

Teraz ja mam pytanie, czy odpryski na przedniej szybie też da się zrobić tym sposobem? Oraz czy jest sens robienia odprysku?

style Guest

Domyślnie

hmm a jeszcze pytanie, poneiwaz jest taki gosc co zajmuje sie przyciema itd i jak myslsiz zabierze sie za cos takiego czy raczej musze szukac jakiegos szklarza czy cos takiego ?

jur3k_RDE Guest

Domyślnie

miałem kiedyś 'odcisk' po kamyczku lecacego spod innego samochodu. Niefortunnie trafił bo blisko słupka i spec stwierdził, że tam swoją maszyną nie dojdzie.
    Stwierdził też, że leczenie odprysków to tylko na krótką metę, bo na nasyzch polskich dziurach prędzej czy później puści.

Efekt, szyba wymieniona na nówkę

Dziękuję
    2
    Dziękowano 9 razy w 8 postach

Domyślnie

Musisz szukać speca od naprawiania szyb a nie od przyciemniania chociaż te dwie opcje na ogół można wykonać w tym samym zakładzie. Taka osoba powinna mieć duże doświadczenie w wykonywaniu takich operacji. Wtedy powie ci czy to jest opłacalne i wykonalne bo nie wszystkie odpryski da się naprawić. Przykład firmy:http://www.szybysamochodowe.waw.pl/?id=szyby

Też wymieniłbym na nową bo może się zdarzyć że fachura zrobi dobrze nic nie będzie widać a ty wiedziesz w jakiś ubytek na naszych polskich drogach i pójdzie ci rysa po całości.
    Ostatnio edytowane przez fortyfikator ; 05-01-2010 o 14:11

dex_cs Guest

Domyślnie

ja bym na twoim miejscu wymienil szybe ale co z tego ze ryska jest .. ja mam pajeczyne bo udaru musiala dostac bo wycinal mi panny ojciec wzmocnienie gorne czlowe od maski i od srodka w furze nie na zewn jezdze tak od wrzesnia bez lipy zadnej wymienie dopiero jak dowod zabiora koszt uzywanej 100zl wiec nie wiem po co robic taki zabieg jak Ty chcesz bez sens .. a pajeczyan rzua sie w oczy bo jest dlugosci z 20cm ;p od dolu od naklejki do gory hm z 10moze wiecej cm wiec wyobraz sobie ..

kriZq Guest

Domyślnie

ja mam dwie takie gagi od kamyka z innego samochodu i nic sie z tym nie dzieje. z czasem przestaniesz zwracac na to uwage, wyluzuj szkoda kasy na takie pierdoly

Dziękuję
    9
    Dziękowano 131 razy w 92 postach

Domyślnie

Przestaniesz nie przestaniesz, jak jest dziura - taki lej w szybie lepiej od razu się za to zabrać, a jeśli odprysk można sobie odpuścić. Chyba że już idzie rysa - to najlepiej całą szybę wymienić.

kriZq - może i z czasem można się przyzwyczaić, tylko bardzo ciężko jeśli jest tak jak u mnie... Mam idealnie na horyzoncie po środku drogi (jeśli prosta droga), śmiało może mi ten odprysk robić za celownik ;E No jest dosyć wkurzające.

Czytałem też że jeśli rysa/dziura nie jest duża można użyć specjalnego proszku polerskiego z nakładką bawełnianą i spolerować trochę szyby. Nie wiem jak to sie ma do warstw szyby, ale jak przyglądałem się rezultatom muszę przyznać że szyba wygląda jakby z fabryki wyjechała.

kriZq Guest

Domyślnie

No jak robi za celownik, to faktycznie moze byc irytujace... ja mam jedna na srodku szyby i druga w rogu, takze nie zwracam na to w ogole uwagi.. a odnosnie tego co ktos wczesniej pisal, ze taka kropeczka moze doprowadzic do pekniecia szyby, to jest to moim zdaniem zwykla bajera, ktora wciskaja, zeby zarobic... jezdze z tym 2 lata, zaliczylem mase dziur i zaden pajaczek,nawet minimalny, mi sie nie zrobil.
    oczywiscie gdybym prowadzil taki biznes z szybami, to tez bym klienta przekonywal ze trzeba wymienic szybe
    pozdro

draksson20 Guest

Domyślnie

niektorzy pisza bazdury!nie peknie szyba chyba ze jest juz peknieta i zrobil sie mega pajaczek!po drugie koszt punktu (naprawienia odprysku) wychodzi w granicach 60-80 zl a nie 200zl!sprawe na szybko mozna zalatwic kupujac specjalna naklejke u szybiarza za 7 zl!mialem lekkie pekniecie pojechalem i sladu nie ma! zasada jest taka jesli od srodka szyby nie czujesz na paznokciu pekniecia to bez problemu pozbedziesz sie tego!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów