Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: wymiana termostatu - mieszanie płynu do chłodnicy

Dziękuję
    1
    Dziękowano 0 razy w 0 postach

Domyślnie wymiana termostatu - mieszanie płynu do chłodnicy

czołem. czeka mnie wymiana termostatu. pytanie - czy dam sobie sam radę - mam dobrego menuala i jestem ciekaw czy ktoś sam próbował. drugie pytanie jest takie - będę musiał dolac płynu do chłodnicy - podobno około 2 litry - czy moge bezproblemowo dolac te 2 l. do starego płynu. dzięki za info. aha na co zwrócic uwage przy wymianie termostatu?

dex_cs Guest

Domyślnie

siemasz , no najlepiej nowy no ale to twoja sprawa , uważaj aby sie nie zamknal bo czasem tak jest i po tym musisz go odpowietrzyc .

Dziękuję
    9
    Dziękowano 190 razy w 172 postach

Domyślnie

Ale płyn wyłącznie do chłodnic aluminiowych.I w sumie proponowałbym jakiś koncentrat-jest "bezkolizyjny"
    ビートル ジョン

Dziękuję
    6
    Dziękowano 1 raz w 1 poście

Domyślnie

Poradzisz sobie bez probelmu a płyn jesli dawno nie był wymieniany to nalej lepiej nowy chociaz teraz wiekszosc jest mieszalna z innymi wiec probelmów byc nei powinno. Powodzenia

Dziękuję
    33
    Dziękowano 216 razy w 159 postach

Domyślnie

Najpierw wykręcasz śrubkę mocującą przewody, później 2 śruby z obudowy termostatu. Wkładasz termostat oznaczeniem TOP do góry (ważne!) i zakręcasz w odwrotnej kolejności. Ja płyn bym wymienił. Za 2 litry zapłacisz mniej więcej tyle co za bańkę 5 litrów...

Dziękuję
    13
    Dziękowano 17 razy w 10 postach

Domyślnie

Swoja droga płyn chłodniczy powinno sie wymieniac co jakis czas,a szczegolnie przy wymianie termostatu na nowy.trudne nie jest.nie zapomnij o odpowietrzeniu ukladu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów