Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [1.4 Areodeck] Stuki w tylnym zawieszeniu!

Andrzej60 Guest

Domyślnie [1.4 Areodeck] Stuki w tylnym zawieszeniu!

Witam,
    mam problem z zwieszeniem tylnym. Na każdej nierówności słychać stuki. Po sprawdzeniu na diagnostyce amortyzatory maja sprawność 95% i 75%.

Co mam zrobić z tym problemem gdzie amortyzatory są sprawne a stuki słychać cały czas?

Pozdrawiam
    Andrzej

Dziękuję
    4
    Dziękowano 0 razy w 0 postach

Domyślnie

Nie wiem czy pomogę, ale stuki często słychać od uszkodzonych/zużytych tulejek w wahaczach, u mnie stuka bo wybity jest "duży cukierek", tj taka największa tuleja w wahaczu wzdłużnym( wleczonym), co powoduje też pewne różnice w skuteczności amortyzacji między stroną lewą a prawą, ale to rzędu kilka %, nie aż takie jak u Ciebie, ale trzeba sprawdzić w jakim stanie są wszystkie gumy, a jest ich jeśli się nie mylę 7 albo 8 na stronę z tyłu, najlepiej zrobić to w jakiejś stacji obsługi na "trzęsaczach" i z dobrym mechanikiem, zwykle taka usługa nie kosztuje dużo, jakieś 20-30 zł.

Dziękuję
    0
    Dziękowano 0 razy w 0 postach

Domyślnie

Witam trochę późno ale może mój post przyda się innym użytkownikom.
    Stuki w tylnym zawieszeniu w szczególności na głębszych dziurach w 99% pochodzą od zużytych piast tylnych. Wydawać może się że są one w porządku ale to one są przyczyną stuków w tylnym zawieszeniu. Po przebiegu rzędu 100 - 150 tys. km zależy od warunków po jakich drogach się jeździ, robi się luz na podwójnych łożyskach w tylnej piaście i to jest przyczyną stuków. Można wymieniać amorki, tulejki, a stuki i tak będą. Sam założyłem nowe kayaby na tył a stuki były - dopiero jak zmieniłem piastę to sprawa się wyjaśniła. Te hondowskie stuki to zazwyczaj piasty tylnego zawieszenia. pozdrawiam

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów