Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zatkany katalizator - objawy?

Popa Guest

Domyślnie Zatkany katalizator - objawy?

Czy wie ktos moze jakie sa objawy zatkanego katalizatora?
    Moj ma juz ponad 10 lat i zastanawiam sie nad jego usunieciem bo juz chyba pora na to po tak dlugim okresie.

Dziękuję
    7
    Dziękowano 19 razy w 19 postach

Domyślnie

jak jest bardzo zuzyty to bedzie kopcil bardzo

Dziękuję
    0
    Dziękowano 5 razy w 5 postach

Domyślnie kat

z tego co wiem katalizator po 7 latach nie spełnia swoich funkcji i powinno się go wymienic ale kto to robi jak chcesz to usuń kata i tyle ale nie myślę że będzie on zapchany

Ventuse Guest

Domyślnie

Podstawowe objawy zapchanego katalizatora to przerywanie pracy silnika tzw krztuszenie się i brak mocy. Może być też nieprawidłowa wartość spalin ale sam tego nie sprawdzisz, spotkałem się też z problemami z zapalaniem samochodu spowodowane zapchanym katalizatorem oraz zwiększonym zużyciem paliwa.

Popa Guest

Domyślnie

Spalanie mam w normie i z odpalaniem tez nie mam problemow ale czasami podczas przyspieszania w okolicach 3-4 tys dostaje takiego lekkiego muła jakby go cos wlasnie przytykalo.

Dziękuję
    7
    Dziękowano 19 razy w 19 postach

Domyślnie

no a ja wlasnie spalania nie mam w normie z odpalaniem 0 problemow i robi mi sie tak samo jak u kolegi wyzej ze dostaje czasem tego mula przy 3-4 tys oborotw

teg Guest

Domyślnie

U mnie objawiło się to spaleniem 2 sond lamba, zanim ktoś wpadł na to że to wina katalizatora.
    Sondy - jedna oryginalna, druga NGK.

HOPEK85 Guest

Domyślnie

Objawem zatkanego kata jest duszący smrud z wydechu,brak mocy.mozesz przyłożyć reke do wydechu ale ktoś musi trzymac wyższe obroty i sprawdzić czy nie wylatują resztki katalizatora.

Dziękuję
    5
    Dziękowano 35 razy w 31 postach

Domyślnie

Miałem kiedyś "wydmuchany" katalizator w Fordzie.Objawy to spadek mocy,nieco większe zużycie paliwa i głośniejsza praca układu wydechowego.Chciałem założyć strumienice ale Ford został sprzedany.Na przeglądach analizator spalin nie wykrywał niedopuszczalnej dawki tlenku węgla.

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów