Informacje i zapisy - kliknij tutaj

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Nie pali na benzynie

Dziękuję
    2
    Dziękowano 1 raz w 1 poście

Domyślnie Nie pali na benzynie

cześć
    Przepraszam za dłuższe milczenie ale doprowadzam moja Hanię do normalności. Od mojego ostatniego postu wymieniłem rozrząd, pompę wody, sondę lambdę. Ale do rzeczy. Po odebraniu Hani od mechanika, okazało się, iż silnik został umyty, gdyż przy czyszczeniu układu chłodzenia cały syf i kamień wywaliło przez odpowietrznik. Niestety od tego momentu nie pali na benzynie. Zauważyłem, że przy przełączniku, gdy jest on w pozycji LPG zielona dioda ledwo świeci, jakby nie miała prądu lub byłoby jakieś zwarcie (przed oddaniem auta do mechanika świeciła mocno i stałą siłą). Dodatkowo po przełączeniu się na benzynę, zapala się pomarańczowa dioda (mocne światło - tak jak zwykle) z tą różnicą, że po chwili auto gaśnie i nie ruszy. Nie ważne czy silnik ciepły czy zimny czy jadę czy nie. W dniu odebrania Hani od mechanika, po dłuższej jeździe na gazie i po wielu próbach udało się przerzucić na benzynę i przełączanie płynnie działało, więc pomyślałem, że coś się zawilgociło i już wyschło i jest ok. Rano odpaliłem na benzynie i po 300 metrach stanąłem na środku drogi i koniec. Nie wiem czy mycie silnika ma z tym związek? przewód paliwowy nie jest nigdzie przycięty lub zablokowany. Przy przełączaniu na gaz elektrozawór działa, słychać tyknięcie i na gazie jest ok. Niestety nie wiem gdzie szukać usterki a muszę to zrobić na już, bo nie wyobrażam sobie zapalania auta podczas mrozu na gazie. Czy spotkaliście się z czymś takim? Instalacja Lovtec czy Lovatec (nie pamiętam dokładnie ale na pewno nie lovato). POMOCY

Dziękuję
    1
    Dziękowano 11 razy w 10 postach

Domyślnie

Ja miałem podobne objawy u siebie kilka miesięcy temu. Nagle podczas jazdy po prostu hanię odcinało, dodaję gazu a ona staje. Kontrolki do gazu w takich momentach raz przygasały raz się rozświetlały. Problemem okazała się......sonda lambda. Szukanie usterki zaczął bym od tego.

Dziękuję
    2
    Dziękowano 1 raz w 1 poście

Domyślnie

Cześć
    Lambda była wymieniona tydzień temu. Winowajcą okazał się nieotwierający się elektrozawór benzynowy (ten, który odcina dopływ benzyny, gdy silnik pracuje na gazie, najczęściej znajduje się między pompą a gaźnikiem. mała kostka z dwoma wężykami i dwoma blaszkami na wtyczki). Po myciu silnika, na stykach pojawiły się zanieczyszczenia. Styki i wtyczki potraktowałem kontaktem do czyszczenia i konserwacji styków elektrycznych. Wszystko działa, lampki w przełączniku lpg święcą normalnie, jeździ i pali zarówno na gazie jak i benzynie. Informację zostawiam dla potomnych, może ktoś będzie miał taki problem.

Temat do zamknięcia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów