Informacje i zapisy - kliknij tutaj

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zapłon, a spalanie

rutkose Guest

Domyślnie Zapłon, a spalanie

Czy żle ustawiony zapłon ma wpływ na spalanie?? Jak tak to dlaczego bo z chęcią bym się dowiedział

Tampon LT Guest

Domyślnie

Pewnie trochę zwiększa zużycie. Auto jest słabsze, mocniej ciśniesz a część benzyny się marnuje... tak myślę.

rajek1 Guest

Domyślnie

Zgadza się przestawiony zapłon będzie miał wpływ na zużycie ponieważ nie dostaje iskry w odpowiednim momencie, iskra powinna pójść na świecę kiedy tłok zaczyna się cofać od głowicy. Przy bardzo zjeban... zapłonie iskra leci kiedy to jeszcze mogą być podparte nie które z zaworów czy to ssących czy wydechowych zależy to w którą stronę jest on przestawiony więc i proste że wtedy komprecha gdzieś ucieknie przez tą mikro szczelinkę a z tym się wiąże spadek mocy więc i ty bardziej dusisz na pedał gazu.
    W niektórych przypadkach minimalnie można go przyśpieszyć żeby iskra poszła w momencie kiedy tłok jest na samym szczycie i wszystkie zawory są domknięte, wtedy zyskujesz troszeczkę mocy ale w seryjnych silnikach nie warto tego robić.
    Mam nadzieję że w miarę przejrzyście i zrozumiale to opisałem bo już chyba łatwiej się nie da, jak tak to dajcie browarka

4. 2 użytkowników, podziękowało rajek1 za ten post:

rutkose Guest

Domyślnie

A jeszcze jedno pytanie. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na regulację zaworów, a jutro na regulację zapłonu. Czy bez jest różnicy co zrobię pierwsze ?

rajek1 Guest

Domyślnie

Jedno i drugie ustawia się niezależnie także bez problemu można to robić na raty.

rutkose Guest

Domyślnie

Ok. Dzięki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów